Vodní grily

Vodní grily se řadí mezi novinky na poli zahradních grilů. Grilování na vodním grilu představuje pravděpodobně nejzdravější variantu grilování (když pomineme elektrické grily), protože nedochází k žádnému přepalování tuků. Princip vodního grilu je jednoduchý a připomíná přípravu pokrmů v parním hrnci.Steak připravený na vodním grilu

Mezi ohništěm a roštem se nachází nádoba s vodou, která se vlivem žáru z ohniště zahřívá a vytváří páru. Teď si nejspíše říkáte, že si ten kus masa můžete rovnou uvařit, ale nenechte se mýlit, pokrmy jsou připravovány pomocí směsi tepla, páry a kouře. A právě kouř, podobně jako u grilů na dřevěné uhlí, dodává jídlu to správné aroma. Samotný rošt je zakrytý poklopem, aby pára a teplo neunikaly ven.

Maso a zelenina se při přípravě na vodním grilu nevysušuje a zůstává pěkně šťavnaté, navíc nemusíte jídlo otáčet. Vodní pára také značně snižuje riziko spálení grilovaného pokrmu. Mezi další výhody patří možnost topit prakticky jakýmkoliv palivem. Odpadá tedy nutnost kupovat dřevěné uhlí nebo brikety. Vystačíte si s obyčejným dřevem.

Výhody

  • zdravé grilování
  • rychlost
  • malá spotřeba paliva

Nevýhody

  • cena

Komentáře jsou vypnuté.

Zahradní gril

Vítejte na webu věnovanému zahradním grilům. Zahradní gril se během posledních let stal téměř nepostradatelným společníkem u každého rodinného domku. Velké oblibě se těší grily i v panelákových domech.

Společně se tedy blíže podíváme na různé typy zahradních grilů. Probereme výhody a nevýhody jednotlivých druhů a také doporučíme některé konkrétní modely.

Doporučujeme
Pokud sháníte něco luxusnějšího, než obyčejné grily, mohly by Vás zahradní krby s grilem. Více informací nalznete v sekci Krby a krbová kamna!