Raclette gril

Velký boom zažívají v posledních letech Raclette grily. Raclette gril (počeštěně – rakletovací gril) získal svůj název od stejnojmenného pokrmu ze Švýcarska. Hlavní ingredienci tohoto pokrmu je sýr, který se rovněž jmenuje Raclette. Sýr se vyrábí z kravského mléka a má polotvrdou konzistenci. Servíruje se rozehřatý nebo roztavený. Právě k tomuto účelu slouží Raclette gril. Gril je opatřen malými pánvičkami. Na tyto pánvičky se umístí zmíněný sýr a zelenina dle libosti. Sýr se krásně roztaví a Vám vznikne lahodný pokrm.

 

Raclette grily samozřejmě nemusíte používat pouze se sýrem Raclette. Rozhodně se nebojte experimentovat s jinými potravinami. Pokud si netroufáte vymyslet vlastní kombinace, jistě Vám přijdou vhod Raclette recepty, které naleznete na řadě webů s recepty.

Moderní raclette grily často představují kombinaci několika grilů v jednom. Bývají například opatřeny deskou, na které můžete potraviny grilovat jako obvykle.

Jaký Raclette gril koupit?

Doma používáme raclette gril ETA 7159 90000. Není to sice gril, který by Vás lidově řečeno „posadil na zadek“, ale za tu cenu je to dobrá volba. Nabízí bezproblémovou přípravu zeleniny, sýrů a menších porcí masa pro přibližně 4 osoby. Gril můžete zakoupit v eshopu Mall.cz za 1369 Kč. V Mallu je momentálně tento gril v akci, takže při jeho koupi dostanete i rychlovarnou konvici ETA. Tento gril a spoustu dalších zakoupíte zde.

Komentáře jsou vypnuté.

Zahradní gril

Vítejte na webu věnovanému zahradním grilům. Zahradní gril se během posledních let stal téměř nepostradatelným společníkem u každého rodinného domku. Velké oblibě se těší grily i v panelákových domech.

Společně se tedy blíže podíváme na různé typy zahradních grilů. Probereme výhody a nevýhody jednotlivých druhů a také doporučíme některé konkrétní modely.

Doporučujeme
Pokud sháníte něco luxusnějšího, než obyčejné grily, mohly by Vás zahradní krby s grilem. Více informací nalznete v sekci Krby a krbová kamna!