Plynové grily

Plynové zahradní grily se těší velké oblibě zejména díky jejich jednoduchosti a rychlosti s jakou jsou připraveny ke grilovaní. Zdrojem tepla u plynových grilů je, jak již samotný název napovídá, hořící plyn. Nejčastěji se používají propanbutanové láhve. U plynového grilu odpadá dlouhé čekání na rozžhavené dřevěné uhlí, prostě zapálíte oheň a je to. Po chvilce můžete začít grilovat. Více o plynových grilech se dočtete např na webu Nejpet.cz – http://nejpet.cz/nejlepsi-plynove-grily/RBS gril Společně se zbytečným čekáním odpadají také problémy s nepříjemným kouřem. Kromě toho je u plynových grilu možné podle potřeby regulovat sílu plamene a také se nemusíte bát, že by Vám gril zhasl jako se to občas stává u méně kvalitního dřevěného uhlí nebo briket.

RBS grily

Plynové grily se vyrábějí v různých provedeních, které se liší například počtem plynových hořáků. Speciálním druhem plynových grilů jsou lávové grily, které k ohřevu využívají rozpálené lávové kameny. Novinkou jsou také takzvané RBS grily. RBS grily mají hořáky umístěny na bocích grilovací vany, což má dvě výhody. První výhoda spočívá v rovnoměrnějším rozložení tepla. Druhá výhoda spočívá v tom, že tuk z masa neodkapává přímo na ohřevnou plochu grilu, takže dochází k menšímu přepalování a tvorbě škodlivých látek. Nevýhodou RBS grilů je jejich vyšší cena.

Plynový gril lze pořídit již za cenu okolo 2 000 Kč. U kvalitnějších plynových a RBS grilů je nutné počítat s cenou vyšší. Na českém trhu jsou velmi populární grily od firmy Campingaz.

Výhody

  • rychlost
  • zdravější grilování (zejména u RBS a lávových grilů)
  • bez kouře
  • regulovatelnost ohřevu

Nevýhody

  • potřeba plynu
  • cena RBS grilů

Další zdroje: http://topsy.cz/nejlepsi-plynove-grily/

Komentáře jsou vypnuté.

Zahradní gril

Vítejte na webu věnovanému zahradním grilům. Zahradní gril se během posledních let stal téměř nepostradatelným společníkem u každého rodinného domku. Velké oblibě se těší grily i v panelákových domech.

Společně se tedy blíže podíváme na různé typy zahradních grilů. Probereme výhody a nevýhody jednotlivých druhů a také doporučíme některé konkrétní modely.

Doporučujeme
Pokud sháníte něco luxusnějšího, než obyčejné grily, mohly by Vás zahradní krby s grilem. Více informací nalznete v sekci Krby a krbová kamna!