Lávový gril

Lávové grily se řadí mezi vůbec nejpopulárnější zahradní grily. Lávový gril je speciálním druhem plynového grilu. Ke grilování v tomto případě slouží lávové kameny, ohřívané sadou plynových hořáků. Oproti klasickým grilům na dřevěné uhlí má lávový gril velkou výhodu v tom, že odkapávající tuk není tolik přepalován a nevznikají tak karcinogenní látky. Lávové kameny mají porézní povrch, který velmi dobře vstřebává odkapávající tuk. Díky tomu se zmenšuje riziko vzplanutí a znehodnocení připravovaného pokrmu.  Grilovaný pokrm je pak mnohem zdravější.

Grilované masoDalší velkou výhodou je fakt, že lávový gril je během chvilky rozžhavený a připravený k použití.  Jedno balení lávových kamenů stojí okolo 300 Kč a při běžném využití vydrží prakticky na celou grilovací sezónu. Místo kamenů je možné u lávového grilu použít i keramické brikety. Kameny by se měly pravidelně čistit (ideálně po každém grilování). Čištění však neprobíhá pomocí kartáče a vody, ale stačí jen pustit plyn na plný výkon a ponechat kameny ve velkém žáru. Tím dojde ke spálení většiny nečistot.

Výhody

  • rychlost
  • malé přepalování tuku
  • žádný kouř
  • regulace žáru

Nevýhody

  • vyšší cena
  • nutnost platit za plyn a kameny

Komentáře jsou vypnuté.

Zahradní gril

Vítejte na webu věnovanému zahradním grilům. Zahradní gril se během posledních let stal téměř nepostradatelným společníkem u každého rodinného domku. Velké oblibě se těší grily i v panelákových domech.

Společně se tedy blíže podíváme na různé typy zahradních grilů. Probereme výhody a nevýhody jednotlivých druhů a také doporučíme některé konkrétní modely.

Doporučujeme
Pokud sháníte něco luxusnějšího, než obyčejné grily, mohly by Vás zahradní krby s grilem. Více informací nalznete v sekci Krby a krbová kamna!