Kontaktní gril

Kontaktní gril je přesně ten typ grilu, který je ideální zejména k užívání uvnitř domu nebo bytu. Samozřejmě je možné tyto grily používat i venku na zahradě, ale jejich primární využití je ke grilování hezky doma v teple, kde nemůžete využít Váš oblíbený zahradní gril. Kontaktní grily jsou proto vhodné například pro zimní grilování. Kontaktní grily jsou skvělou volbou na grilovaní ryb.

Kontaktní gril je prakticky takový větší toastovač. Připravovaný pokrm se pouze „zaklapne“ mezi dvě žhavé grilovací plochy. Zdrojem energie je většinou elektřina. Výhodou těchto grilů je fakt, že příprava pokrmů je velmi snadná. To samé můžeme říci i o péči o gril.

Na fotografii vidíte jeden z nejoblíbenějších kontaktních grilů. Jedná se o kontaktní gril Catler GR 8010. Jeho cena sice nepatří mezi nejnižší, ale na druhou stranu se jedná o opravdu kvalitní přístroj, o čemž svědčí i řada veskrze pozitivních uživatelských recenzí. Kontaktní gril disponuje regulací teploty nahřátí, světelnou indikací nahřátí a grilovacími deskami se speciální nepřilnavou povrchovou úpravou. Jeho snad jedinou nevýhodou je jeho velikost a hmotnost. Více informací najdete po kliknutí na níže uvedený odkaz.

Komentáře jsou vypnuté.

Zahradní gril

Vítejte na webu věnovanému zahradním grilům. Zahradní gril se během posledních let stal téměř nepostradatelným společníkem u každého rodinného domku. Velké oblibě se těší grily i v panelákových domech.

Společně se tedy blíže podíváme na různé typy zahradních grilů. Probereme výhody a nevýhody jednotlivých druhů a také doporučíme některé konkrétní modely.

Doporučujeme
Pokud sháníte něco luxusnějšího, než obyčejné grily, mohly by Vás zahradní krby s grilem. Více informací nalznete v sekci Krby a krbová kamna!