Grily na dřevěné uhlí

Grily na dřevěné uhlí představují klasiku. Maso opečené nad žhavým dřevěným uhlím má nezaměnitelné aroma, jakého není možné s jiným zahradním grilem dosáhnout. Osobně bych se nebál grilování na dřevěném uhlí označit za „pravé“ grilování. Je to ale samozřejmě pouze můj osobní postoj a Vám bude třeba daleko více vyhovovat grilování na elektrickém grilu. Pokud máte možnost, tak před koupi konkrétního typu grilu vyzkoušejte jak chutnají grilované pokrmy z různých druhů grilů.

Gril na dřevěné uhlí

Jak už tomu tak v životě bývá všechno dobré má i své nevýhody a u grilů na dřevěné uhlí tomu není jinak. Největším problém při grilování je tuk, který odkapává přímo na dřevěné uhlí. V obrovském žárů se tuk přepaluje, což produkuje látky, které mají ke zdravé výživě hodně daleko. S tukem souvisí také nutnost na gril neustále dohlížet, protože může dojít ke vzplanutí a tím i ke znehodnocení grilovaného jídla.

Z cenového hlediska představují grily na dřevěné uhlí nejdostupnější variantu. Pokud chcete vyloženě ušetřit, můžete si koupit gril za pár stovek. Mezi nejoblíbenější a nejkvalitnější zahradní grily (nejen) u nás se řadí grily značky Weber. Alternativou ke klasickým grilům může být zahradní krb s grilem.

Výhody

  • cena
  • neopakovatelná chuť grilovaného jídla
  • atmosféra

Nevýhody

  • kouř
  • nutnost čekat na rozžhavení uhlí
  • nemožnost regulovat žár
  • odkapávající tuk

Komentáře jsou vypnuté.

Zahradní gril

Vítejte na webu věnovanému zahradním grilům. Zahradní gril se během posledních let stal téměř nepostradatelným společníkem u každého rodinného domku. Velké oblibě se těší grily i v panelákových domech.

Společně se tedy blíže podíváme na různé typy zahradních grilů. Probereme výhody a nevýhody jednotlivých druhů a také doporučíme některé konkrétní modely.

Doporučujeme
Pokud sháníte něco luxusnějšího, než obyčejné grily, mohly by Vás zahradní krby s grilem. Více informací nalznete v sekci Krby a krbová kamna!