Elektrické grily

Elektrický gril se pyšní jednoduchou obsluhou a údržbou, ale především je možné elektrické grily používat i v interiéru nebo na balkónu, což v případě ostatních druhů grilů nepřipadá v úvahu. Protože u elektrických grilů nedochází ke spalování paliva, nedoprovází grilování žádný kouř, který by se v případě grilování na balkónu v paneláku stal noční můrou Vašich sousedů.
Elektrické grily

Elektrické grily se vyrábí ve dvou základních variantách – stolní grily a zahradní grily. Stolní grily mají menší rozměry a jsou ideální k použití v kuchyni. Samotný proces grilování zajišťuje buď topné těleso pod roštem grilu a nebo teflonová deska se zabudovanými topnými spirálami. V případě roštu je gril zpravidla doplněn o nádobu s vodou, do které je zachycován odkapávající olej. Pokrmy grilované na elektrickém grilu jsou díky tomu zdravější. Existují také varianty elektrického grilu v podobě lávových grilů stejně jako je tomu i u grilu plynových. Stolní elektrický gril je velmi levný a pokud využijete akci nějakého eshopu, můžete mít doma gril za pár stovek.

Elektrické grily mají samozřejmě také své nevýhody. Pokrmy grilované na elektrickém grilu se svou chutí nevyrovnají těm klasicky grilovaným. To ale neznamená, že by se nedaly jíst a třeba zrovna Vám budou chutnat více. Druhým nedostatkem je potřeba zapojení grilu do zásuvky. V bytě to není problém, ale venku na zahradě nejspíš budete potřebovat prodlužovací šňůru. Detailnější informace o výběru elektrických grilů naleznete zde – https://topsy.cz/nejlepsi-elektricke-grily/

Výhody

  • nenáročnost
  • rychlost
  • mobilita
  • odpadají starosti o palivo
  • zdravé grilování

Nevýhody

  • potřeba elektřiny
  • vyšší cena (u zahradních grilů)
  • není to to pravé grilování (subjektivní pocit)

Komentáře jsou vypnuté.

Zahradní gril

Vítejte na webu věnovanému zahradním grilům. Zahradní gril se během posledních let stal téměř nepostradatelným společníkem u každého rodinného domku. Velké oblibě se těší grily i v panelákových domech.

Společně se tedy blíže podíváme na různé typy zahradních grilů. Probereme výhody a nevýhody jednotlivých druhů a také doporučíme některé konkrétní modely.

Doporučujeme
Pokud sháníte něco luxusnějšího, než obyčejné grily, mohly by Vás zahradní krby s grilem. Více informací nalznete v sekci Krby a krbová kamna!